اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
مثل فصل ها زیبا باشید

تونر مناسب پوست

تونر پوست چرب

اگر پوستتان چرب و مستعد جوش است ، شما باید بالاترین دقت را درخرید تونر انجام دهید ، متاسفانه باید به شما بگوییم بسیاری از تونر هایی که ادعا میکنند برای پوست های مستعد جوش ساخته شده اند حاوی مواد التهاب آور مثل الکل یا منتول هستند که برای پوست چرب مناسب نیستند و فرآیند درمان پوستتان را کند میکند ، لکه ها را بدتر و تولید چربی را بیشتر میکند . با استفاده از یک تونر اشتباه ، پوست شما بیشتر در معرض التهاب و قرمزی قرار میگیرد و حتی ممکن است پوستتان خشک و پوسته پوسته شود . تونر پوست چرب مناسب برای شمایی که پوست چرب دارید باید حاوی ترمیم کننده ها و جمع کننده منافذ و مواد تشکیل دهنده سلولی و تنظیم کننده ترشح چربی باشد .

تونر پوست خشک :

اگر پوستتان خشک و حساس است ، باید از تونری استفاده کنید که حاوی مواد ضد قرمزی و ضد پوسته ریزی و مواد تسکین دهنده و ضد التهاب باشد .

تونر پوست مختلط یا تی زون چرب :

اگر پوستتان در نواحی پیشانی و بینی چرب و در قسمت گونه ها و چانه خشک است ، نوع پوست شما مختلط است ، یک تونر اشتباه باعث میشود تا نواحی خشک ، خشک تر و نواحی چرب ، چرب تر شود .

راه حل چیست ؟

شما نیاز به یک تونر پوست مختلط ملایم با مواد تشکیل دهنده فاقد الکل دارید تا پوستتان رامتعادل کند ، خشکی پوستتان را از بین ببرد و ترشح چربی در مناطق چرب را کاهش دهد . با استفاده ملایم از یک تونر مناسب پوست مختلط که مستقیما به متعادل کنندگی (بالانس کنندگی) آن اشاره شده باشد ، منافذ باز پوستتان جمع می شود و تفاوت بین دو منطقه پوستتان به شدت کاهش می یابد ، این مرحله برای شما یک درمان خواهد بود که تاثیر آن را در طول روز احساس میکنید .

دسته دیگری نیز از تونر ها نیز وجود دارد که تحت عنوان تونر ضد لک یا تونر روشن کننده شناخته می شوند

برای خرید یک محلول پاک کننده پوست به نکات زیادی از جمله نوع پوست و ترکیبات محصول باید توجه کنید. تونر صورت ماده پاککننده بیرنگی است که برای پاککردن اثرات مواد آرایشی صورت و روغن مواد کلینسر مورد استفاده خانمها قرار میگیرد.تونرها علاوه بر پاککردن آثار رنگ و روغن از صورت، با حفظ سلامت سلولهای پوست صورت، کاربرد بهداشتی دارند. از دیگر ویژگیهای کاربرد تونر میتوان به بالانس شدن pH پوست صورت و پیشگیری از ابتلا به آکنه صورت اشاره کرد.

معمولا برای ساخت تونرها از موادی مانند آب، الکل، عصارههای گیاهی (مانند عصاره فندق) و برخی ترکیبهای مرطوبکننده استفاده میکنند. در برخی نمونهها نیز از اسیدهای هیدروکسیل برای حفظ طراوت پوست استفاده میشود. البته مشخص است که برای انتخاب تونر مناسب باید در مورد نوع پوست صورت خود اطلاعات کافی داشته باشید. تفاوت محصولات مختلف تونر هم در درجه الکل به کاررفته در آنهاست.

برخی نمونه های تونر با عنوان « فرشنر » به فروش میرسد که در واقع مناسب خانمهایی است که پوست صورتشان معمولی (نه خشک و نه چرب) است. معمولا اینگونه تونرها 20درصد الکل دارند. برخی نمونه ها «لوشن» نام دارند و بهترین انتخاب برای خانمهایی هستند که پوست صورتشان چرب است و حدود 60درصد الکل در تهیه آنها به کار میرود. استفاده از این تونرها برای خانمهایی که پوست چربی ندارند کاملا مضر و خطرناک است. اما در مورد خانم هایی که پوست صورتشان خشک است توصیه میشود از «تونر» استفاده نکنند چون ممکن است الکل بکار رفته در تونر برای سلامت پوست صورتشان مشکل ساز باشد. در صورت اصرار بر استفاده از تونر هم باید از فرشنرهای رقیقی استفاده کنند که زیر 10 درصد الکل دارند. در ضمن خانمهایی که پوست صورتشان حساس است باید از تونرهای متوسط و غیرمعطر استفاده کنند.

نحوه کاربرد تونرها

قبل از استفاده از تونر، پوست صورت خود را به خوبی و با دقت بشویید تا اثرات اولیه مواد آرایشی و روغن از بین برود. بهتر است برای استفاده از تونر ساعتهای پایانی شب را انتخاب کنید تا پس از استفاده به خوبی بخوابید تا پوست صورت شما هم بتواند دوره کامل ریکاوری را طی کند. برای کاربرد تونر از پنبه یا پد استفاده کنید. پد را به آرامی روی قسمتهای مختلف پوست صورت خود بمالید. توجه داشته باشید که پوست دور چشم شما بسیار حساس است و به هیچ وجه نباید به موادی چون تونر آغشته شود.

در مقابل ، بیشترین توجه را به بخش تیشکل صورت خود داشته باشید: پیشانی، بینی و چانه ! بیشترین چربی صورت در این قسمتها تولید می شود.هرگاه پس از استفاده از تونر احساس کردید پوست صورت شما میسوزد و رنگ سرخ به خود گرفته، کاربرد تونر را متوقف این بار نمونهای با درصد الکل کمتر خریداری کنید.

در ضمن اگر قبلا پوست صورت شما آکنه های زیادی داسته حتما باید از نمونه های مخصوص تونر که حداقل دو درصد اسید سالیسیلیک دارند استفاده کنید. به خاطر داشته باشید قیمت بالا یا مارک مرغوب تونر، ضامن مناسب بودن آن نیست. بنابراین پس از اطلاع از نوع پوست صورت خود از تونر مناسب استفاده کنید. خانمهایی که پوست حساسی دارند نیز بهتر است تا حد امکان از موادی چون تونر و کلینسر استفاده نکنند.

تونر ها محلول هایی هستند که در مرحله بعد از پاک کردن آرایش و شستشو صورت استفاده میشوند . آنها در ابتدا به عنوان یک متعادل کننده PH استفاده میشدند . زیرا بعد از شست و شو با صابون و یا سایر شوینده ها که باعث افزایش PH پوست میشدند ، برای جلوگیری از آسیب وارده از این تغییر PH تونر ها را به عنوان متعادل کننده استفاده میکردند .

اما امروزه شوینده های ملایم و محلول درآب که PH را تغییر نمیدهد ، این قابلیت تونر ها معمولا مورد استفاده قرار نمی گیرد . اما می دانیم که بعد از شست و شوی صورت پوست به طیف گسترده ای از مواد حیاتی نیاز دارد تا سطح بیرونی پوست را کاملا پوشش دهد و پوست را متعادل سازد . این مواد که با شست و شو از پوست جدا شده اند و زمان زیادی برای تولید دوباره آنها توسط پوست لازم است ، می تواند به سرعت توسط تونرها جایگزین شود . مواد حیاتی مانند آنتی اکسیدان ها ، گلیسیرین ، اسیدهای چرب و سرامیدها . یک تونر مناسب می تواند پوست شما را با دوز مناسب با آنچه به آن نیاز دارد تغذیه کند ، تا پوستتان بعد از شست و شو جوان تر و شاداب تر به نظر برسد .

انواع تونر پوست :

پیدا کردن یک تونر یا تونیک مناسب کار آسانی نیست ، چون تونرهای زیادی با فرمول های ساده و بی ارزش و حتی مضر در بازار موجود است . اگر بخواهیم تونر ها را دسته بندی کنیم ، میتوانیم آن ها را به سه دسته کلی تقسیم کنیم.

تونر پوست بر پایه الکل :

که این محصولات معمولا حاوی مواد قابض هستند . از این دسته به شدت اجتناب کنید زیرا الکل و مواد قابض باعث می شود تا پوست در مقابل رادیکال های آزاد آسیب پذیرتر شود و ملتهب گردد و توانایی اش را برای ترمیم خود و ساخت کلاژن از دست بدهد .

تونر پوست بر پایه گلیکول :

یا همان دسته ای که حاوی آب و گلیسیرین یا عصاره های معطر مثل گلاب و یا آب مرکبات هستند. این محصولات را به عنوان شاداب کننده یا شفاف کننده نام گذاری می کنند . تاثیر این ها روی پوست شما مثل عطر است ! همان قدر می توانند تحریک کننده باشند و به پوست آسیب بزنند.

تونر پوست مبتنی بر آب :

این دسته از تونرها با مواد مفید غنی شده اند ، موادی مثل ترمیم کننده های پوست ، آنتی اکسیدان ها و مواد تشکیل دهنده سلولی ! مانند نیاسینامید . این ها دسته ای از تونر ها است که ما به شما پشنهاد میکنیم

همشهریان گرامی! برای حذف موهای زائد خود، با مراجعه به کلینیک های مجهز و دارای کادری مجرب، بهترین نتایج لیزر موهای زائد در اصفهان را تجربه نمایید و از مراجعه به مراکز غیر تخصصی و افرادی که مهارتی در این زمینه ندارند، جداً خودداری کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن مطب : 32240913 - 031
موبایل مطب : 09336900224

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نکاتی در مورد لیزر موهای زائد صورتنکاتی در مورد لیزر موهای زائد صورت

پوست صورت بسیار حساس است و موهای زائد این ناحیه در زیبایی صورت اثرگذار هستند. به همین دلیل افراد مختلف روشهای متفاوتی را برای از بین بردن موهای صورت انتخاب می‌کنند. استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد صورت از موثرترین روشهای موجود است که قسمت قابل توجهی از مراجعات به مراکز پوست را شامل میشود ... ادامه مطلب

درمان چین و چروک صورت با تزریق چربیدرمان چین و چروک صورت با تزریق چربی

تزریق چربی روشی سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن و بیهوشی می‌باشد. در این عمل با استفاده از چربی بدن خود شما، و تزریق این چربی به نقاطی که نیاز به افزایش حجم و جوانسازی دارند؛ پوستی جوانتر و شاداب تر می‌یابید ... ادامه مطلب

پی آر پی در چه مواردی استفاده می شود؟پی آر پی در چه مواردی استفاده می شود؟

تزریق پی آر پی باعث تحریک تشکیل کلاژن می‌شود(پروتئین کلاژن به نوعی، سیمان بافت‌ها است).باعث تشکیل عروق خونی جدید می‌شود و موجب ساماندهی و تقسیم‌ سلول‌ها خواهد شد ... ادامه مطلب