اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
ارائه خدمات پوستمثل فصل ها زیبا باشید

خطوط عرضی ناخن

بیمار کودکی ۱۰ ساله که حدود دو ماه قبل واجد ضایعات تاولی در دست و دهان بوده است که پزشک معالج تشخیص بیماری ویروسی دست ، پا،دهانرا برای وی مطرح کرده است.
در حال حاضر کودک با مشکل ناخنی همانطورکه در تصویر میبینید مراجعه کرده است. گویی که ناخنها در حال جدا شدن و شکستن میباشند.

و اما تشخیص:
در واقع ما با مشکلی از ناخن به نام Beau's lines یا خطوط عرضی ناخن طرفیم که در این مشکل ،قسمت پروگزیمال از دیستال ناخن جدا میشود که در این حالت به نظر بیننده گویا که روی ناخن خط عرضی افتاده است .

علت ایجاد:این حالت در واقع در واکنش به استرس فیزیکی یا روانی ایجاد میگردد به قسمی که در موقع استرس که در case ما عفونت ویروسی بوده ناخن موقتاً ساخته نشده و دوباره ساختن ناخن طبیعی میگردد. این چند روز توقف رشد منجر به دو تکه شدن ناخن و ایجاد خطوط عرضی در آن میشود. موقعیت فوق بسیار شایع است علی الخصوص در بچه ها .
بارها با والدینی مواجه بوده ام که با اضطراب زیاد برای این مشکل مراجعه کرده بودند چرا که فکر می کردند کودکشان مبتلا به قارچ ناخن یا مشکل مهمی در ناخن شده اند

نکته خیلی مهم این است که این حالت خود محدود شونده و گذراست و فقط باید به والدین اطمینان خاطر داد که به زودی با رشد ناخن و جایگزین شدن کامل قسمت پروگزیمال ناخن ناخن بدون هیچ عارضه ای به شکل قبل بر میگردد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آزند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن : 32240913 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاربرد پیل کربن هالیوودیکاربرد پیل کربن هالیوودی

در روش پیل کربن هالیوودی، بدون درد، نتایجی آنی ایجاد می‌شود. این درمان برای افرادی که پوست چرب دارند و یا از جوش سر سیاه، منافذ باز پوست، آکنه و کدر بودن پوست شکایت دارند، مفید است. همچنین این نوع پیلینگ روشی بسیار عالی و کم خطر برای لایه برداری و پاکسازی پوست می‌باشد. ... ادامه مطلب

بلفاروپلاستی بدون جراحی (درمان افتادگی پلک)بلفاروپلاستی بدون جراحی (درمان افتادگی پلک)

جوانسازی پلک با پلاسما جت، نسل جدیدی از درمان‌های افتادگی پلک است که در جهت افزایش تولید کلاژن حرکت می‌کند. در لیفت پلک با پلاسما جت از تکنولوژی نوینی استفاده می‌شود که مبتنی بر تخلیه الکتریکی است. این مقاله جهت آشنایی شما با این روش تهیه شده است. ... ادامه مطلب

روشهای نوین جوانسازی پوست کدامند؟روشهای نوین جوانسازی پوست کدامند؟

جوانسازی پوست از جمله اقداماتی است که به ویژه در سالهای اخیر بسیار مورد اهمیت قرار گرفته و روشهای نوینی هم برای آن ابداع شده است. در ادامه این مطلب با ما باشید تا شما را با روشهای افزایش کلاژن و الاستین و جوانسازی پوست آشنا سازیم. ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر لادن ناظمی در سال 1387 تحصیلات خود را در رشته پزشکی به پایان رسانید و پس از آن با طی دوره های مختلفی در زمینه Aesthetic Medicine ( پزشکی زیبایی ) فعالیت خود را آغاز نمود .

وی دارنده گواهینامه بین المللی PPP و skin care از کانادا و دانشگاه تهران و عضو آکادمی زیبایی از آمریکا می باشد .

در حال حاضر با جدیدترین دستگاه های موجود در زمینه پوست مو و لیزر در حال ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465