اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
مثل فصل ها زیبا باشیدارائه خدمات پوست

سیکل رویش مو

برای فهم بهتر دلایل ریزش مو بایستی اطلاع دقیقی از مراحل سیکل طبیعی ریشه مو داشته باشیم. موهای انسان به طور طبیعی با یک روش دوره ای رشد می کنند که سیکل ریشه مو نامیده میشود (یه مرحله و یک مرحله استراحت). مرحله رشد یک فولیکول با فولیکول همسایه متفاوت است و به این حالت رشد، رشد موزائیکی گفته میشود. موی سر برخلاف ناخن به صورت پیوسته رشد نمیکند؛ بلکه هر تار مو به مدت چند سال رشد میکند سپس رشد آن متوقف میشود و میریزد و جای خود را به موی دیگری میدهد.

آدرس اینستاگرام دکتر لادن ناظمی

مراحل چرخه رشد مو

چرخه رشد مو شامل سه مرحله مجزا به نام های آناژن-کاتاژن و تلوژن می باشد. آناژن مرحله فعال رشد مو،کاتاژن مرحله میانی و تلوژن فاز استراحت با ریزش مو میباشد. رشد و ریزش موی انسان برخلاف پستانداران، فصلی و یا دوره ای نیست بین شروع رویش مو تا ریزش مو سه مرحله متمایز وجود دارد.

درمان ریزش مو خود را به ما بسپارید. کلینیک دکتر لادن ناظمی ارائه دهنده خدمات درمانی ریزش مو در اصفهان به متقاضیان گرامی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره‌های درج شده در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

مرحله آناژن (مرحله رشد)

آناژن مرحله فعال سیکل رشد مو است. در فاز آناژن سلولها در ریشه مو بسرعت در حال تقسیم هستند، موی جدید، موی قدیمی را به بالای فولیکول هدایت نموده و سرانجام موی قدیمی خارج میشود. در طول مدت فاز آناژن، مو هر 28 روز یک سانتی متر رشد میکند. آناژن بطور متوسط 2 تا 6 سال ( برای موی سالم 5 تا 6 سال ) به طول می انجامد. موی برخی از افراد از یک حد بلندتر نمی‌شود. دلیلش آن است که آناژن کوتاهی دارند برعکس افرادی که آناژن طولانی تری دارند. موهای دست و پا از آناژن بسیار کوتاهی حدود 30 تا 45 روز برخوردارند به همین دلیل کوتاهتر از موهای سر هستند. مو فقط در فاز آناژن رشد میکند به عبارت دیگر پس از گذر این مرحله مو دیگر رشد نمیکند.

مرحله کاتاژن (میانی)

در این مرحله مو دیگر رشد نمیکند بلکه خود را برای افتادن و دادن جای خود به موی دیگر آماده میکند. فاز کاتاژن یک فاز موقتی است و حدود 30% از موها در این فاز قرار دارند. کاتاژن 3-2 هفته به طول می انجامد. در فاز کاتاژن ریشه مو متوقف و غلاف خارجی ریشه مو چروکیده میشود، این همان چیزی است که به انتهای چماقی مو معروف است.

مرحله استراحت یا تلوژن

این مرحله فاز افتادن مو نیز نام دارد. موی تازه روییده موی قبلی را بیرون رانده و جایگزین موی قبلی میگردد.این مرحله 3-2 ماه بطول می انجامد.معمولا 8-6 درصد موها در فاز تلوژن بسر میبرند. تلوژن برای موهای سر حدود 100 روز بطول می انجامد و برای موهای ابرو، مژه و دست و پا طولانی تر است، در طول این فاز فولیکول مو در حال استراحت بوده و با بیرون رفتن مو از این فاز ماده سفید رنگ سخت و محکم و خشکی در ریشه مو ظاهر میشود. حدود 25 تا 100 تار مو که در فاز تلوژن هستند هر روز بطور نرمال ریزش می کنند.

در پایان فاز تلوژن فولیکول مو مجددا وارد فاز آناژن شده و ساخت موی جدید آغاز می شود. معمولا 75 تا 85%موهای سر یک فرد بالغ در فاز آناژن و 10% در فاز تلوژن می باشد. با افزایش سن درصد موهای تلوژن افزایش یافته و سرعت رشد موها کاهش میابد و تارهای تازه روییده نازکتر میشوند.

تزریق چربی یکی از مؤثرترین روشهای افزایش حجم صورت و بدن است. کلینیک پوست و لیزر دکتر لادن ناظمی در اصفهان، ارائه دهنده خدمات تزریق چربی در مطلوب ترین سطح ممکن، به مراجعین محترم می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 32240913 - 031 و 09336900224 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن : 32240913 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
انواع روشهای جوانسازی زیر چشمانواع روشهای جوانسازی زیر چشم

جوانسازی زیر چشم با روشهایی مانند تزریق ژل زیر چشم در اصفهان توسط دکتر لادن ناظمی یکی از مجرب ترین پزشکان در این زمینه، و با نتایجی چشمگیر قابل انجام می‌باشد ... ادامه مطلب

معرفی لیزرهای تخریبی و کاربرد آنهامعرفی لیزرهای تخریبی و کاربرد آنها

انواع لیزرهای تخریبی و غیر تخریبی توسط دکتر لادن ناظمی در اصفهان برای جوانسازی و رفع بسیاری از مشکلات پوست بکار برده می‌شوند ... ادامه مطلب

تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی اطراف چشمتزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم

خطوط پا کلاغی کنار چشم، با افزایش سن توام با حرکت پوست در این ناحیه ایجاد می‌شوند. یکی از بهترین روشها برای درمان خطوط پاکلاغی تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس خطوط پاکلاغی کنار چشم با فلج کردن ماهیچه‌های اطراف چشم امکان ایجاد خطوط را از بین می‌برد ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر لادن ناظمی در سال 1387 تحصیلات خود را در رشته پزشکی به پایان رسانید و پس از آن با طی دوره های مختلفی در زمینه Aesthetic Medicine ( پزشکی زیبایی ) فعالیت خود را آغاز نمود .

وی دارنده گواهینامه بین المللی PRP و skin care از کانادا و دانشگاه تهران و عضو آکادمی زیبایی از آمریکا می باشد .

در حال حاضر با جدیدترین دستگاه های موجود در زمینه پوست مو و لیزر در حال ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465