اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
مثل فصل ها زیبا باشید
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / زیبایی / آنزیم بینی برای کوچک کردن بینی

آنزیم بینی برای کوچک کردن بینی

امروزه یکی از رایج‌ترین کارها برای کوچک کردن بینی، جراحی است. برای این عمل شما باید زیر تیغ متخصصان جراحی بینی رفته و ریسک‌های پس از آن را بپذیرید. این ریسک‌ها شامل عدم رضایت از نتیجه نهایی، مراقبت همیشگی از آن، ترس از رفتن زیر تیغ جراحی و ... است؛ اما اخیراً یک روش غیرتهاجمی (بدون نیاز به عمل جراحی) بسیار موردتوجه قرار گرفته است که توسط تزریق آنزیم به بینی انجام می‌شود.

تزریق آنزیم یک روش جایگزین کم‌هزینه‌تر و با حداقل زمان استراحت نسب به جراحی بینی می‌باشد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از آنجا که بینی نقطه کانونی صورت است، اولین چیزی است که مورد توجه قرار می‌گیرد و تأثیر بسیاری بر زیبایی ظاهر صورت دارد. با این تفاسیر، درصورتی‌که احساس می‌کنید بینی شما ظاهری ناهمگون با صورت شما دارد و همچنین نمی‌توانید ریسک رفتن به زیر تیغ جراحی را بپذیرید، تزریق آنزیم شاید گزینه بدی نباشد. البته لازم به یادآوری است که این روش، برای همه افراد مناسب نیست و تاثیرگذار نمیباشد. به همین دلیل ممکن افراد با اختصاص وقت و هزینه هرچند ناچیز به نتایج ایده آل خود دست پیدا نکنند.

در روش تزریق آنزیم کوچک کننده به بینی، پزشک از آنزیم هیالاز و بلور‌های هیدروکسی آپاتیت کلسیم کمک می‌گیرد تا بتواند بینی بیمار را در مدت زمانی کوتاه به شکل و فرمی که بیمار خواستار آن است درآورد. این روش معمولاً گزینه بسیار مناسبی برای بینی‌های گوشتی به حساب می‌آید و عارضه‌ای را با خود به همراه ندارد. همین موضوع نیز یکی از دلایل اصلی محبوبیت این روش در میان مردم بوده است.

چگونگی انجام تزریق آنزیم کوچک کننده بینی

برای انجام این روش، پس از اینکه تحت معاینه قرار گرفتید و پزشک تأیید کرد که امکان کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم وجود دارد، باید به مطب یک پزشک متخصص در زمینه تزریق آنزیم به بینی، مراجعه نمایید و مورد درمان قرار گیرید.

در مرحله اول پزشک، بینی شما را به طور کامل ضدعفونی می‌کند. سپس از دارو‌های بی حسی موضعی استفاده می‌کند تا درد ناشی از تزریق را برای بیمار به حداقل برساند. پس از اینکه داروی بی حسی موضعی عمل کرد و بینی شما به طور کامل بی‌حس شد، تزریق آنزیم صورت می‌پذیرد.

این تزریق معمولاً به‌صورت سرپایی و در مدت‌زمانی کوتاه انجام می‌شود و نیازی نیست که بیمار بعد از آن بستری شده و یا مراقبت‌های خاصی انجام شود. به هنگام مشاوره برای انجام تزریق آنزیم کوچک‌کننده بینی مشخص می‌شود که بینی شما برای کوچک شدن به چند جلسه تزریق نیاز دارد. معمولاً تعداد جلسات موردنیاز برای کوچک شدن بینی با آنزیم، ۲ الی ۶ جلسه است.بسته به میزان بزرگی بینی شما و عوامل مختلف دیگر، تعداد جلسات می‌توانند متفاوت باشند. جلسات تزریق آنزیم کوچک کننده بینی باید با فاصله‌های ۱ الی ۲ هفته‌ای از یکدیگر باشند.

آنزیم بینی برای کوچک کردن بینی

مزایای استفاده از روش تزریق آنزیم بینی

کاندید مناسب تزریق آنزیم بینی

کوچک کردن و فرم دادن بینی توسط آنزیم اگرچه یک روش راحت و غیر جراحی است؛ اما مناسب همه افراد نیست. چون افراد مختلف حالت‌های بینی متفاوتی دارند و ممکن است با تزریق آنزیم مشکل و ایراد بینی آن‌ها برطرف نشود.استفاده از آنزیم بینی جهت کوچک کردن و فرم دادن به بینی، به افراد زیر توصیه می‌شود:

  1. افرادی که بینی آن‌ها نامتقارن است.
  2. افرادی که نوک بینی آن‌ها افتاده است.
  3. افرادی که دارای قوز بینی هستند.
  4. افرادی که پل بینی صاف و بی‌حالتی دارند.
  5. افرادی که بینی آن‌ها بسیار زاویه­‌دار و سخت هستند.
  6. افرادی که بینی آن‌ها دارای فرورفتگی است.
  7. افرادی که بینی پهن و بزرگ دارند (منظور بینی گوشتی است).

مراقبت‌های قبل از تزریق آنزیم بینی

مراقبت‌های قبل از تزریق از مواردی است که هر فرد باید آن را انجام دهد؛ چراکه باعث می‌شود نتیجه بهتری حاصل گردد و میزان عوارض ناشی از این عمل به حداقل می‌رسد. نمونه آن نشان دادن سوابق پزشکی به پزشک است. همچنین آزمایش‌هایی که پزشک به شما گفته را باید انجام دهید. در مواردی هم قبل از عمل باید رژیم غذایی را تغییر دهید تا بعد از عمل ناراحتی حس نکنید.

آنچه که قبل از تزریق ژل باید به آن توجه کرد عبارتند از:

مراقبت‌های پس از کوچک کردن بينی با آنزيم

-پس از تزريق آنزيم جهت کوچک کردن بینی از ماساژ دادن بینی خودداری کنید.

-جلسات معاینه را به طور مرتب بروید.

-از جلسه دوم تا 2 هفته بعد از آخرین جلسه تزریق در شبانه روز 8 ساعت از چسب بینی استفاده کنید.

-از زدن آب به ناحیه تزریق آنزیم تا 24 ساعت جدا خودداری کنید.

اینستاگرام دکتر لادن ناظمی

عوارض تزریق آنزیم بینی

حجم‌های زیاد این مواد باعث تغییر در بافت نرمال بینی می‌شود و در بسیاری از موارد عمل ترمیمی و ثانویه را بسیار مشکل و یا در برخی بیماران غیرممکن می‌کند. با گذر زمان، این مواد پرکننده می‌توانند باعث تغییرات پوستی مثل قرمزی و نامنظمی در سطح بینی می‌شوند، به‌خصوص اگر به‌وسیله فرد غیرمتخصص بسیار نزدیک به سطح پوست تزریق شود. یادآور میشویم؛ تزریق آنزیم بینی در مطب دکتر لادن ناظمی انجام نمیشود؛ و تهیه و درج این مطلب، صرفا جهت آگاهی کاربران صورت گرفته است.

رویش موهای زائد و قرارگیری نابه‌جای آنها بر روی پوست صورت و بدن، از جمله عوامل آزاردهنده برای افراد اعم از زن و مرد می‌باشد. در کلینیک دکتر لادن ناظمی با بهره گیری از جدیدترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد در اصفهان، می‌توانید در کوتاه ترین زمان ممکن و با حداقل عوارض، از این عامل آزار دهنده رهایی یابید. جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با شماره‌های 32240913 - 031 و 09336900224 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن : 32240913 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
روشهای از بین بردن لک پوستی ناشی از آکنهروشهای از بین بردن لک پوستی ناشی از آکنه

برای درمان لکه های قهوه ای جای جوش نیز مانند سایر لکه های پوستی روشهای درمانی لایه برداری، استفاده از کرم های ضد لک و مصرف مداوم ضد آفتاب بکارگرفته می‌شود ... ادامه مطلب

میزان ماندگاری و انواع ژل ژوویدرممیزان ماندگاری و انواع ژل ژوویدرم

ژل ژوویدرم (Juvederm) یکی از انواع فیلر موجود در بازار است که به عنوان فیلر برای از بین بردن چین و چروک و علائم پیری، افزایش حجم لب و گونه، زاویه سازی فک مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این ژل که دارای پایه اسید هیالورونیک است به صورت تزریقی توسط پزشک متخصص برای نواحی مختلف به ویژه گونه، لب و اطراف ده ... ادامه مطلب

روشهای جدید لیزری در درمان ملاسما (لک های پوست صورت)روشهای جدید لیزری در درمان ملاسما (لک های پوست صورت)

ملاسما یا همان لکه‌هایی با طیف رنگی خاکستری - قهوه‌ای بر روی صورت يکي از مشکلات رایج پوستی است که غالباً گونه‌ها، پل بيني، پيشاني، چانه و بالای لب بالایی را درگیر می‌کند. با این وجود لک‌های پوستی که رنگ تیره‌تری دارند؛ معمولاً روی گونه‌ها ظاهر می‌شوند ... ادامه مطلب

دکتر لادن ناظمی در سال 1387 تحصیلات خود را در رشته پزشکی به پایان رسانید و پس از آن با طی دوره های مختلفی در زمینه Aesthetic Medicine ( پزشکی زیبایی ) فعالیت خود را آغاز نمود .

وی دارنده گواهینامه بین المللی PRP و skin care از کانادا و دانشگاه تهران و عضو آکادمی زیبایی از آمریکا می باشد .

در حال حاضر با جدیدترین دستگاه های موجود در زمینه پوست مو و لیزر در حال ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد .

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465