اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
مثل فصل ها زیبا باشید

لیفت ابرو با نخ بهتر است یا با جراحی؟

با افزایش سن، فرد دچار تغییراتی به خصوص در ظاهر می شود. از جمله این تغییرات پیر شدن پوست در اثر فرسودگی بافت ها در صورت و دیگر اعضای بدن می باشد. این بافت ها نقش سفت نگه داشتن پوست را دارند که باعث جوانی و شادابی آن می شوند. با گذشت زمان این بافت ها قدرت خود را از دست داده و ضعیف می شوند. به همین جهت پوست دچار شلی، افتادگی و چروک می شود. افتادگی ابرو چهره افراد را دائماً به صورت خسته و بیحال نشان می دهد. از طرف دیگر، سایه ابروها روی چشم، باعث ایجاد تصویری خشمگین از فرد می شود، بنابراین برای از بین بردن این سایه و ایجاد چهره ای جوان از لیفت ابرو استفاده می شود.

آنچه در این مطلب میخوانید

امروزه روش های متنوعی برای لیفت ابرو وجود دارد که به روش های جراحی و بدون جراحی انجام می شود. جراحی لیفت ابرو به عنوان مؤثرترین روش درمانی و زیبایی شناخته می شود که با هدف کاهش خطوط بخش میانی ابروها و همچنین رفع افتادگی ابروها انجام می شود. لیفت ابرو با نخ نیز یکی از جدیدترین تکنیک‌های لیفت ابروها است. در روش لیفت ابرو با نخ، نخ های مخصوص و قابل جذب با استفاده از سوزن داخل پوست جایگذاری می شود که سبب رفع افتادگی پوست و کشیدن پوست به سمت بالا، جوانسازی و سفت شدن پوست می شود.
به طور کلی هر دو روش مزایا و معایب مربوط به خود را دارند و با توجه به خواسته ی هر شخص، یک نوع آن انجام می شود. بهتر است ابتدا با پزشک خود در این زمینه صحبت کنید تا شما را راهنمایی کند.

مزایای جراحی لیفت ابرو

نحوه جراحی لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو انواع مختلفی دارد که تفاوت آنها در شیوه‌ی انجام آنها می‌باشد. این جراحی شامل انواع زیر است:

جراحی لیفت سنتی یا کلاسیک:

این روش سنتی به عنوان روشی قدیمی شناخته می‌شود. در طی این جراحی ابتدا برشی در بالای پوست سر در ناحیه‌ی بالاى گوش ایجاد می‌شود و بر روی خط رویش مو و پیشانی ادامه می‌یابد تا در ناحیه‌ی مقابل بر روی گوش اتمام یابد. پوست برش‌خورده به آرامی بالا کشیده شده و محل اجزای صورت تنظیم می‌شود. پس از اینکه اجزای صورت از جمله ابروها و عضلات مرتبط با آن در ناحیه‌ی مناسب و متقارن قرار بگیرند پوست اضافی بریده می‌شود و نواحی مختلف برش‌خورده دوباره بخیه زده می‌شوند.

روش اندوسکوپیک لیفت ابرو:

روش اندوسکوپیک لیفت ابرو روشی مدرن بوده و نسبت به روش سنتی، کمتر تهاجمی است. در این روش به جای برش بزرگ و سرتاسری در پیشانی و خط رویش مو، چندین برش کوچک در درون ناحیه‌ی رویش مو ایجاد می‌شود. چون این برش‌ها کوچک بوده و در ناحیه‌ی رویش مو هستند در اندازه‌ی قابل مشاهده نیستند بنابراین اثری از جراحی مشخص نیست. از مزیت دیگر این روش این است که چون برش ایجاد شده در پوست بسیار کوچکتر از برش روش سنتی است بنابراین دوران بهبودی نیز سریع‌تر بوده و خطر عفونت بسیار کمتر است.

لیف ابرو از طریق برش گیجگاهی یا تمپورال لیفت (temporal lift):

این روش جراحی نیز روشی کمتر تهاجمی است . این نوع لیفت ابرو تنها بخش یک‌سوم انتهای سمت گوش هر ابرو را تحت تأثیر قرار می‌دهد و نسبت به سایر روش‌ها تأثیر آن در بافت‌های کمتری است. با توجه به اینکه دسترسی به بافت مورد نظر در این روش از طریق برش‌های کوچکی در ناحیه‌ی گیجگاهی است این روش را جراحی لیفت ابروی گیجگاهی یا لیفت شقیقه گویند.

لیفت ابرو با نخ بهتر است یا با جراحی

اقدامات قبل از جراحی لیفت ابرو

معمولاً پیش از انجام جراحی‌های مختلف، لازم است تا اقداماتی را برای آمادگی بیشتر و مشاهده نتیجه مطلوب‌تر از جراحی، انجام دهید. انجام دادن این کارها آمادگی خوبی برای دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی لیفت صورت ایجاد می‌کند. این کارها شامل موارد زیر است:

مراقبت‌های بعد از جراحی لیفت ابرو

 1. از محل جراحت ها مراقبت نموده و بهداشت آن ناحیه رعایت شود.
 2. حداقل به مدت 3 هفته بعد از عمل، از خم و دولا شدن بپرهیزید.
 3. تا زمانی که زخم های جراحی بهبودی کامل پیدا نکردند ، سعی کنید تا حد امکان فشارهای بی مورد به آنها وارد نکنید.
 4. چنانچه شاهد خونریزی ، درد شدید یا علائم غیرطبیعی بودید ، جراحتان را از این موارد مطلع سازید.
 5. در صورت نیاز، داروهای مسکن را همانطور که پزشک گفته است ، مصرف کنید.
 6. برای خوابیدن در دوران ریکاوری ، جراح از شما می خواهد سر را بالاتر از بدن قرار دهید. با گذشتن چند بالش زیر سرتان این امر امکان پذیر است.
 7. برای پایین آوردن تورم آن ناحیه ، پک یخ یا کمپرس سرد نیز کاربرد پذیر است.
 8. سعی کنید برای مدتی، عضلات صورت بخصوص عضله های نواحی پیشانی و ابرو را کمتر حرکت دهید.
 9. در مورد محل برش ها باید گفت که به مرور زمان کمرنگ شده و نهایتاً تا حد بسیار زیادی محو می شوند. طی روند بهبودی آنها، ممکن است متحمل سوزش یا خارش پوست در آن محل شوید.
 10. فعالیت های فیزیکی سنگین را به مدت چند هفته بعد از روند لیفت ابرو کنار بگذارید.

کاندید نامناسب جراحی لیفت ابرو

ماندگاری جراحی لیفت ابرو

نتایج جراحی لیفت ابرو و پیشانی در صورتی که با تکنیک درستی انجام پذیرد ، حداقل یک دهه ماندگاری خواهند داشت.

هزینه جراحی لیفت ابرو

هزینه جراحی لیفت صورت متغیر است؛ زیرا که همه افراد از یک درجه و سطح از مشکلات پوستی برخوردار نیستند. البته میزان افتادگی صرفاً یک مورد از معیارهای تعیین هزینه جراحی لیفت ابرو است. تخصص و مهارت پزشک نیز از دیگر عوامل مؤثر در هزینه ها به شمار می رود.

عوارض جراحی لیفت ابرو

مزایای لیفت ابرو با نخ

انواع نخ لیفت

نخ کاگ یکی از نخ‌هایی است که در لیفت با نخ از آن استفاده می‌کنند. در این روش هیچگونه ردی از نخ باقی نمی‌ماند و زمان بهبودی آن بسیار کم است و خیلی زود به نتیجه‌ی مطلوب خود می‌رسید. در لیفت با نخ کاگ، پوست به شکل طبیعی به زیبایی خود می‌رسد.

نخ pdo یکی دیگر از نخ‌هایی است که در لیفت با نخ از آن استفاده می‌شود. این نخ به محض اینکه وارد بافت‌های بدن می‌شود، باعث جمع شدن و همچنین رشد کردن سلول‌های فیبروبلاست می‌شود. محل این نخ‌ها مابین لایه درم و نیام عضلات زیر جلدی می‌باشد.

نخ سیلوئت سومین نخی است که در لیفت با نخ از آن استفاده می‌شود. این نخ، نخ بخیه‌ای مخروطی است که کاملاً جذب می‌شود و برای تصحیح موقعیت بافت و اجزاء صورت و گردن استفاده می‌شود.

مراحل انجام لیفت ابرو با نخ

برای انجام لیفت ابرو با نخ پزشک از بیمار می‌خواهد به پشت دراز بکشد به نحوی که صورت او به سمت بالا قرار بگیرد. سپس پزشک به مشخص کردن نقاطی که باید درمان شوند می‌پردازد و از داروی بیحسی برای جلوگیری از احساس درد و ناراحتی استفاده می‌کند. سپس به کمک سوزن یا کانولا، نخ مخصوص را وارد لایه‌های پوست پلک و ابرو می‌نماید. پس از آنکه نخ درون نقاط مورد نظر قرار گرفت به سمت بالا کشیده می‌‌شوند تا ابرو در موقعیت جدید قرار بگیرد و پوست سفت شود. سپس پزشک اقدام به خارج نمودن سوزن یا کانولا می‌‌نماید و نخ اضافی را قطع خواهد کرد.

مراقبت های قبل از لیفت ابرو با نخ

 1. انجام آزمایش‌های توصیه شده توسط پزشک
 2. ترک سیگار دو هفته قبل از انجام این روش
 3. توقف در خوردن داروهای ضدالتهابی مانند آسپرین، مکمل‌های گیاهی، مسکن‌های ضد التهاب
 4. استراحت کافی قبل از لیفت با نخ

اینستاگرام دکتر لادن ناظمی

مراقبت های بعد از لیفت ابرو با نخ

بعد از این روش ایجاد زیبایی، توصیه‌های پزشک باید جدی گرفته شود؛ زیرا نتایج نهایی با مراقبت‌های بعد از لیفت ابرو با نخ سریع‌تر خود را نشان خواهد داد. همچنین دوران نقاهت کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد. این مراقبت‌ها را به‌صورت زیر بیان می‌کنیم:

 1. مصرف مسکن‌های ضد درد در صورت لزوم
 2. عدم خوابیدن روی صورت
 3. خودداری از ورزش‌های سنگین مانند وزنه‌برداری و غیره
 4. عدم ماساژ صورت در هفته اول بعد از لیفت با نخ
 5. استفاده از کمپرس یخ روی نواحی متورم و کبود صورت
 6. عدم استفاده از لوازم‌آرایش تا دو روز اول
 7. خوردن غذاها و نوشیدنی‌های روان تا هفته اول بعد از لیفت با نخ در ابروها
 8. پرهیز از نوشیدن الکل و کشیدن سیگار تا دو هفته بعد از لیفت
 9. استراحت مطلق در روزهای اول بعد از انجام این روش زیبایی
 10. بالا نگه‌داشتن سر در زمان خوابیدن

موارد منع انجام لیفت ابرو با نخ

ماندگاری لیفت ابرو با نخ

با توجه به انعطاف پذیری پوست و تخصص پزشکی که به لیفت ابرو با نخ پرداخته است ماندگاری نتایج به دست آمده از یک تا سه سال متغیر خواهد بود.

هزینه لیفت ابرو با نخ

هزینه لیفت با نخ بستگی به تمناطق مورد نظر و تعداد نخ‌های مورد نیاز برای عمل بستگی دارد. همچنین بسته به تجربه جراح پلاستیک و محل کار وی و آنچه انجام می‌شود متفاوت است.

عوارض لیفت ابرو با نخ


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن مطب : 32240913 - 031
موبایل مطب : 09336900224

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :کیانی [ 1402-08-22 ]
میتونم به جرات بگم که شما بهترین پزشک پوست و مو در اصفهان هستید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تزریق بوتاکس و درمان چین و چروک هاتزریق بوتاکس و درمان چین و چروک ها

بوتاکس یکی از درمان‌های تزریقی است که چین و چروک‌های صورت را با شل کردن ماهیچه‌هایی که موجب آن شده‌اند، برطرف می‌کند. بوتاکس حاوی فرمول رقیق شده‌ای از سم بوتولیسم است که باعث تضعیف کنترل‌شده و فلج عضلات می شود. در نتیجه پوست روی ماهیچه شل شده و چین و چروک‌ها برطرف می‌گردند ... ادامه مطلب

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد، صورت، بدن و بیکینیمراقبت های بعد از لیزر موهای زائد، صورت، بدن و بیکینی

لیزر موهای زائد، روشی برای کاهش و رفع موهای زائد بدن است که پس از پایان دوره آن پوستی صاف و بی مو خواهید داشت ... ادامه مطلب

آیا تغییر رنگ پوست با لیزر امکان پذیر است؟آیا تغییر رنگ پوست با لیزر امکان پذیر است؟

سفید کردن پوست با استفاده از لیزر روشی است که در آن پرتوهای متمرکز نور برای از بین بردن پوست ناهموار، نامطلوب یا آسیب دیده استفاده می شود ... ادامه مطلب