اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
مثل فصل ها زیبا باشید
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / لیزر موهای زائد / لیزر سرد چیست مزایای استفاده از لیزر سرد

لیزر سرد چیست مزایای استفاده از لیزر سرد

یکی از موضوعات مهمی که در زیبایی و البته بهداشت افراد وجود دارد حذف موهای زائد است. از آنجا که موها با سرعت زیادی رشد می‌کنند اشخاص نیز باید به صورت مداوم درگیر از بین بردن آنها به روش‌های متفاوتی باشند. خوشبختانه در سال‌های اخیر با روی کار آمدن دستگاه‌های لیزر این مشکل نیز تا حد بسیار زیادی برطرف شده است. روش لیزر موهای زائد به این صورت است که اشعه ی نوری لیزر بر پوست تابانده می شود و با از بین بردن فولیکول موی آن قسمت موجب از بین بردن موها می شود.

الکساندرایت کوترا (Alex Cutera) یا لیزر سرد، پیشرفته‌ترین دستگاه لیزری است که بدون آسیب و عوارض باعث رفع دائمی موهای بدن می‌شود. الکس سرد نام مشهور این دستگاه است که به دلیل سرمای مناسب برای جلوگیری از سوختگی و قدرت عالی لیزر همزمان و عدم گرم شدن هنگام کار، این نام برای این دستگاه در نظر گرفته شده است. دستگاه لیزر الکساندرایت کوترا ساخت کمپانی کوترا آمریکا است و برای رفع موهای زائد بدن و حتی حساس‌ترین نواحی بدن طراحی شده است. الکس کوترا از دو تکنولوژی الکس سرد با طول موج ۷۵۵nm و ND Yag به‌صورت پالس واقعی با طول موج ۱۰۶۴nm استفاده می‌کند که این امکان باعث می‌شود جلسات لیزر درمانی، بسیار کوتاه و روش درمان متفاوت باشد. لیزر سرد دارای کاربردهای دیگر در زمینه جوانسازی و زیبایی است که در ادامه ذکر میشود.

لیزر درمانی در کلینیک دکتر لادن ناظمی در اصفهان برای جوانسازی ، رفع موهای زائد ، درمان جوش و جای جوش و رفع بسیاری از مشکلات پوست بکار برده می‌شوند. لطفا جهت دریافت نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 32240913 - 031 و 09336900224 تماس حاصل فرمایید.

کاربرد لیزر سرد

مزایای لیزر سرد

 1. تلفیق دو لیزر الکساندرات Alexandrite و N-Dyag
 2. آخرین تکنولوژی ۲۰۱۷ آمریکا در رفع موهای زائد
 3. دست‌یابی به نتیجه‌ی ایده‌آل در حداقل تعداد جلسات و بالاترین سرعت ممکن
 4. مؤثر در درمان تمامی انواع موهای زائد، حتی کرکی و نازک
 5. قابل استفاده برای تمام نواحی بدن
 6. بالاترین سیستم کولینگ بدون درد
 7. تأثیرگذاری بعد از اولین جلسه‌ی درمانی
استفاده از لیزر سرد

لیزر سرد بهتر است یا گرم؟

مهم‌ترین دغدغه پزشکان در درمان موهای زائد با لیزر، جلوگیری از عوارض جانبی نظیر سوختگی می‌باشد به همین دلیل معمولاً در لیزرهایی که تا به حال استفاده شده انرژی دستگاه پایین‌تر از حد نیاز تعیین می‌گردد که عدم موفقیت را در پی خواهد داشت و نیاز به جلسات بیشتر را پدید می‌آورد. لیزرهای دایود بیشترین تعداد جلسات را در بین لیزرها دارا می‌باشند.

متأسفانه این اتفاق در اکثر سیستم‌های لیزر شامل الکس، ان دیاگ و دایود رایج است. موها پس از درمان از بین نرفته و به دلیل آسیب به ریشه مو تبدیل به موهای نازک و کرکی می‌شوند که در سیستم الکس کوترا علاوه بر اینکه ریشه مو کاملاً از بین می‌رود، از این لیزر می‌توان جهت درمان موهای نازک و کرکی هم استفاده کرد و تأثیرات شگفت‌انگیز آن را مشاهده کرد.

امکان درمان بر روی پوست‌های بسیار روشن با اکثر لیزرها فراهم می‌باشد. درصورتی‌که رنگ‌های تیره‌تر مانند رنگ پوست مردم ایران که معمولاً گندمی یا سبزه می‌باشد، لیزر الکس کوترا مناسب می‌باشد. الکس سرد بهترین انتخاب درمان برای پوست‌های تایپ 3 و 4 که اکثر مردم ایران را شامل می‌شود. لیزر کوترا با داشتن گواهی ثبت اختراع ان دی اگ با پالس حقیقی در دنیا این امکان را می‌دهد که انواع مختلف پوستی حتی تیره‌ترین پوست‌ها از این دستگاه جواب فوق‌العاده رضایت‌بخش دریافت کنند.

تا قبل از ورود لیزر الکس کوترا به ایران هیچ‌یک از دستگاه‌های لیزر توانایی کار کردن بر روی پوست برنز را نداشته‌اند. پوست برنز به دلایلی که در ابتدا گفته شد به دلیل تحریک بیش‌ازحد رنگدانه پوست بالاترین ریسک سوختگی را دارد و احتمال ایجاد آسیب به سلول‌های رنگدانه ساز و ایجاد لک های سفید را ایجاد می‌نماید. به همین دلیل تمامی مرکزها از لیزر کردن پوست آفتاب‌گرفته و سولاریم رفته خودداری می‌کنند. تنها لیزری که در دنیا مجاز به استفاده بر روی پوست‌های برنزه با سولاریم یا آفتاب است، لیزر سرد الکس کوترا می‌باشد که در این سیستم به‌صورت منحصربه‌فرد، قابلیت درمان بر روی پوست‌های برنزه که این روزها بسیار مد شده است را فراهم نموده است.

نحوه لیزر موهای زائد

مناطقی از پوست که قرار است تحت درمان با لیزر قرار بگیرند از هر نوع آلودگی، روغن یا مرطوب کننده به خوبی تمیز می‌شوند. انرژی لیزر، فولیکول مو را هدف قرار داده و آن را غیرفعال کرده و از رشد آن جلوگیری می‌کند. جلسات درمانی در فواصل مناسبی از هم انجام می‌شوند تا پوست ناحیه تحت درمان بتواند بهبود یابد و نیز زمانی که لازم است تا فولیکول‌های مویی که در فاز استراحت بودند وارد فاز فعال رشد شوند طی شده و بتوان درمان را برای این فولیکول‌ها اجرا کرد.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر سرد

 1. در زمان انجام لیزر هیچ نوع آرایش یا لوسیونی نباید بر روی پوست شما باشد.
 2. برای جلوگیری از آسیب احتمالی، حداقل 2 هفته قبل از درمان از محصولات برنزه کننده یا اسپری برنزه استفاده نکنید.
 3. حداقل 3 روز قبل از لیزر و 3 روز بعد از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید.
 4. حداقل به مدت 4 هفته از اپیلاسیون، بند انداختن و موچین در محل لیزر خودداری کنید. اصلاح کردن (تراشیدن/شیو کردن) کافی است.
 5. به هیچ وجه پس از لیزر از مواد آرایشی ، لوسیون و عطر استفاده نکنید.
 6. پس از لیزر، پوست حساس و آسیب پذیر می شود به همین علت بهتر است فرد بعد از انجام لیزر هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب از کرم های ضد آفتاب استفاده کند.
 7. پس از انجام لیزر بخصوص در ناحیه های حساس همچون بیکینی از لباس های تنگ و پلاستیکی استفاده نکنید.
 8. دو روز بعد از لیزر موی زائد از گرفتن دوش آب گرم و رفتن به استخر و سونا خودداری کنید.
 9. به مدت یک هفته از ساییدن ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 10. از انجام اپیلاسیون ، کندن مو با مومک ، الکترولیزها و غیره بعد از لیزر خودداری کنید.
 11. پس از اتمام لیزر موهای زائد ناحیه تحت درمان را با آب سرد شسته و خشک کنید و بعد از آن از کرم های ترمیم کننده استفاده نمایید.
 12. فرد به مدت دو هفته بعد از لیزر موهای زائد از آنتی بیوتیک استفاده نکند.
 13. تا ۲۴ ساعت بعد از انجام لیزر از ورزش ها و فعالیت هایی که باعث تعرق زیاد می شود خودداری کنید.
 14. پس از یک هفته پوست خود را اسکراب کنید تا باعث ریزش مو و صاف شدن پوست شود؛ اما به این نکته توجه کنید در صورتی که پوست دچار سوزش و خارش شدید شد از انجام اسکراب خودداری نمایید.

افرادی که نباید از لیزر سرد استفاده کنند

اینستاگرام دکتر لادن ناظمی

هزینه لیزر سرد

هزینه لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت کوترا به گستردگی ناحیه تحت درمان و یا تعداد شات های مورد نیاز برای درمان شما و همچنین تجهیزات پیشرفته کلینیک و میزان مهارت پزشک بستگی دارد.

عوارض لیزر سرد

از بین بردن موهای زائد با دستگاه لیزر کوترا، کمترین میزان عوارض جانبی را به دنبال دارد. فقط التهاب کمی پس از انجام کار ممکن است ایجاد شود که طبیعی است و تا یک روز بعد نیز از بین می‌رود.

یکی از روشهای نسبتا جدید زیبایی و جوانسازی چشم، لیفت چشم گربه ای است که با روشهایی مانند بوتاکس چشم گربه ای در اصفهان و لیفت با نخ توسط دکتر لادن ناظمی انجام می شود. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباه لیفت چشم گربه ای با بوتاکس با شماره‌های 32240913 - 031 و 09336900224 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن : 32240913 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پروتز چانه باتزریق چربیپروتز چانه باتزریق چربی

اگر چانه به هر دلیلی بسیار کوچک، پهن،کوتاه، نوک‌تیز یا عقب‌رفته باشد، راه‌های زیادی برای اصلاح شکل چانه و هماهنگی بیشتر در صورت وجود دارد. پزشک توسط تزریق چربی، برجسته کردن چانه را انجام می‌دهد ... ادامه مطلب

آیا میکرونیدلینگ عوارض دارد؟آیا میکرونیدلینگ عوارض دارد؟

میکرو نیدلینگ یکی از شیوه های درمانی برای از بین بردن جای بسیاری از جراحت های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید که این شیوه به عنوان یکی از روش های درمان غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود که در سالیان دور به شکل دیگری با همین هدف جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار می گرفته است ... ادامه مطلب

کاربرد بوتاکس چیست؟کاربرد بوتاکس چیست؟

برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها تزریق بوتاکس یکی از روشهای پرطرفدار و کم‌تهاجمی جوانسازی پوست است. این روش به عنوان روشی موثر برای از بین بردن خطوط ظریف و همچنین چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود ... ادامه مطلب

دکتر لادن ناظمی در سال 1387 تحصیلات خود را در رشته پزشکی به پایان رسانید و پس از آن با طی دوره های مختلفی در زمینه Aesthetic Medicine ( پزشکی زیبایی ) فعالیت خود را آغاز نمود .

وی دارنده گواهینامه بین المللی PRP و skin care از کانادا و دانشگاه تهران و عضو آکادمی زیبایی از آمریکا می باشد .

در حال حاضر با جدیدترین دستگاه های موجود در زمینه پوست مو و لیزر در حال ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد .

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465