اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
مثل فصل ها زیبا باشید

درمان منافذ باز پوست با پلاسما فرکشنال

منافذ پوست، راه ارتباطی غدد چربی موجود در پوست با سطح آن محسوب می‌شود که وجود آنها برای پوست، الزامی است. در واقع ماده ترشح شده از غدد سباسه از طریق این منافذ به سطح پوست آمده و باعث تبادل حرارتی و مرطوب شدن سطح پوست می‌شود. همچنین این ماده پوسته‌های موجود در سطح پوست، دود و آلودگی‌های سطحی پوست را در خود حل می‌ کند. در صورتی که عوامل خارجی مانند چربی، پوست مرده، جوش و آکنه جلوی تنفس پوست را بگیرند، پوست برای تنفس، منافذ خود را بازتر می‌کند. طبق آخرین تحقیقات انجام شده، تصور می‌شود که چربی و سبوره، از بین رفتن الاستیسیته و قوام پوست و اندازه بزرگ فولیکول مو بیشترین ارتباط را با بزرگ شدن منافذ پوست دارند و علل اصلی باز شدن منفذهای پوست هستند. استفاده از پلاسما نشان داده همانطور که در سفت کردن، جوانسازی پوست و لیفت صورت تأثیر مؤثری داشته اثرات قابل توجهی بر روی کوچک کردن منافذ پوست می‌گذارد به گونه‌ ای که برخی افراد صرفاً جهت کوچک کردن منافذ باز پوست پلاسما انجام میدهند. پلاسما فرکشنال با استفاده از جریان الکتریکی قوی لایه برداری روی پوست انجام می دهد و فضایی را برای جایگزین کردن بافت آسیب دیده با بافت جدید فراهم می سازد. در این روش لایه سطحی سلول های مرده از روی پوست برداشته شده و پوست با اکسیژن رسانی بیشتر مواجه خواهد شد.

منافذ باز پوست چیست؟

در سطح پوست بدن به ازای هر یک تار مو یک منفذ نیز وجود دارد. در بسیاری از موارد موها بسیار نازک بوده لذا منافذ آنها نیز قابل رؤیت نمی باشد. چنانچه به هر دلیل ترشحات غدد سباسه کنار تار موها زیادتر شود می تواند منجر به بازتر شدن و قابل مشاهده تر شدن این منافذ گردد.

دلایل منافذ باز پوست

درمان منافذ باز پوست

مزایای پلاسما فرکشنال

از مزیت هایی این روش برای افراد، می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. غیر تهاجمی و بدون نیاز به بستری شدن و بیهوشی راه حلی ساده برای همه ی نواحی آسیب دیده ی پوست
 2. مؤثر در برابر چین و چروک ، آکنه و تیرگی پوست
 3. تحریک سلول های پوستی برای تجدید عمیق
 4. تقویت خاصیت ارتجاعی پوست
 5. بهبود روند گردش خون در زیر پوست
 6. بازسازی سلول های داخلی و خارجی
 7. آرام و بدون درد
 8. روشی مدرن و پیشرفته و بدون نیاز به تزریق
 9. تأثیر آنی

لیزر پلاسما فرکشنال برای منافذ باز پوست چگونه انجام میشود؟

پلاسما فرکشنال از طریق دسته خود، پالس های پلاسمای مبتنی بر نیتروژن را در کسری از ثانیه به پوست می رساند. درون دسته، یک ژنراتور یا تولیدکننده فرکانس فوق بالا (UHF) وجود دارد که گاز نیتروژن بی اثر را به گاز یونیزه شده فعال تبدیل می کند که پلاسما نامیده می شود. این انرژی حاوی پلاسما از طریق یک دهانه از جنس کوارتز که در قسمت جلویی دسته قرار دارد، بر روی پوست عمل می کند. انرژی ارائه شده، گرمایی را روی سطح پوست تولید می کند که موجب حذف سلول های اپیدرمی آسیب دیده قدیمی و زیر سطح پوست یا درم ها به منظور افزایش رشد کلاژن می شود.

مراقبت های بعد از درمان با پلاسما فرکشنال

 1. ناحیه تحت درمان باید با کرم‌های مرطوب‌کننده چرب شود.
 2. تا چند روز بعد از درمان در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید یا از کرم‌های ضدآفتاب با SPF30 یا بالاتر برای محافظت از پوست استفاده کنید.
 3. برای به حداکثر رساندن نتایج، بهتر است که ۱ تا ۵ بار در فواصل تقریبی دوهفته‌ای آن را تکرار کنید.
 4. علاوه بر این باید یک سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید و از خود در برابر استرس و آفتاب گرفتن بیش‌ازحد محافظت کنید.

کاندید نامناسب پلاسما فرکشنال

برخی افراد نباید از پلاسما فرکشنال برای روندهای درمانی خود استفاده بکنند که به‌اختصار می‌توان آنها را به شکل زیر نام برد:

اینستاگرام دکتر لادن ناظمی

فواصل درمانی پلاسما فرکشنال

فاصله درمانی لازم 3 الی 5 جلسه خواهد بود؛ ولی در اصل فواصل درمانی را پزشک با توجه به سطح بهبودی پوست و عمق درمان بیان می کند و تعداد مراتب را نیز تعیین می کند. نتیجه نهایی جوانسازی پوست با پلاسما فرکشنال تا مدت زیادی ماندگاری دارد. در کنار این درمان باید یک شیوه زندگی مناسب تری داشته باشید و همچنین از استرس و آفتاب گرفتن بیش از حد جلوگیری کنید.

ماندگاری نتایج درمانی پلاسما فرکشنال

نتایج نهایی این درمان ۶ تا ۱۲ ماه و گاهی برای چندین سال روی پوست باقی می‌ماند.

عوارض پلاسما فرکشنال

 1. پوسته‌پوسته شدن محل موردنظر و ایجاد یک لایه سفت بر روی پوست
 2. قرمزی و تورم تا یک هفته پس از درمان که با یخ التیام می‌یابد.
 3. خارش پوست و درد در برخی موارد

هزینه لیزر پلاسما فرکشنال منافذ باز پوست

عوامل مختلفی می‌تواند بر هزینه‌ی نهایی پلاسما فرکشنال تأثیر داشته باشد. ازجمله‌ی این عوامل می‌توان به دستمزد پزشک، میزان و نوع آسیب وارد شده به پوست، تعداد جلسات موردنیاز برای درمان و هزینه‌های کلینیک اشاره نمود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن مطب : 32240913 - 031
موبایل مطب : 09336900224

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
از بین بردن قوز بینی با تزریق ژل بینیاز بین بردن قوز بینی با تزریق ژل بینی

در موارد متعددی قوز بینی به خاطر عواملی غیر از ناهمگونی و برجستگی استخوان تیغه بینی است . با تزریق ژل به قسمت های فرو رفته می توان ظاهر بینی را صاف و قوز و انحنای نازیبا را برطرف کرد . برای اقدام در اولین قدم باید پزشکی متبحر را انتخاب کنید و از نوع و برند ژل آگاه شوید ... ادامه مطلب

تزریق هیالورونیداز و هیالورونیک اسیدتزریق هیالورونیداز و هیالورونیک اسید

هیالورونیداز (hyaluronidase) آنزیمی است که 5 شکل مختلف آن در بدن انسان و نیز اشکال مختلفی از آن در برخی پستانداران دیگر بصورت طبیعی تولیدمی‌شود. عملکرد این آنزیم در بدن، تجزیه‌ی ملکول‌های هیالورونیک اسید است و نفوذپذیری بافت در نتیجه‌ی این شکست افزایش می‌یابد ... ادامه مطلب

لیفت پوست با نخ یکی از روشهای نوین جوانسازی پوستلیفت پوست با نخ یکی از روشهای نوین جوانسازی پوست

در روش لیفت پوست با نخ، بازسازی بافت‌ها از طریق تحریک کلاژن‌ها و نئوواسکیولاریزیشن برای تقویت بافت‌ها و افزایش کشسانی پوست به خوبی انجام میشود ... ادامه مطلب