اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
مثل الماس بدرخشید

تزریق چربی یکی از بهترین روشهای رفع لاغری صورت

اغلب با افزايش سن، به‌ تدریج حجم صورت خود را از دست می‌دهیم و یا به لاغری صورت به‌ ویژه در گونه‌ها و ناحیه میانی صورت دچار می‌شویم. تزریق چربی برای پر شدن صورت، یکی از روش‌های موثر برای دستیابی به چاقی صورت با استفاده از چربی خود فرد است. در این روش، چربی از بخش‌های دیگر بدن مانند شکم یا ران ‌ها استخراج و به صورت تزریق می‌شود. این تکنیک به دلیل استفاده از بافت‌های طبیعی بدن، واکنش‌ های آلرژیک کمتری ایجاد می ‌کند و نتایج طبیعی ‌تری نسبت به پرکننده‌ های مصنوعی دارد. علاوه بر بهبود حجم و جوان‌سازی صورت، تزریق چربی می‌تواند نواقص ظاهری ناشی از لاغری شدید یا پیری را اصلاح کرده و به بهبود تناسب و تقارن چهره کمک کند.

آنچه در این مطلب میخوانید

مزایای تزریق چربی برای پر شدن صورت

ماندگاری چاقی صورت با تزریق چربی

عوامل زیادی مانند سن و سال، اقلیم، ژنتیک و میزان فعالیت بر ماندگاری تزریق چربی تأثیرگذار هستند. اما مهمترین فاکتور، وجود ذخایر چربی با کیفیت در اندام فرد می باشد. همچنین در صورتی که انجام عمل به یک پزشک ماهر سپرده شود، ماندگاری تزریق چربی افزایش می یابد. مدت ماندگاری چربی تزریق شده هم به ناحیه مورد نظر بستگی دارد؛ اما به طور کلی تزریق چربی بین ۲ تا ۵ سال ماندگاری دارد.

برای مطالعه بیشتر بخوانید: تزریق چربی در اصفهان

مراحل تزریق چربی به صورت لاغر

مراحل انجام تزریق چربی به صورت در حالت کلی شامل سه مرحله حساس و مهم می باشد:

در ابتدا پزشک پس از مشخص کردن ناحیه استخراج چربی، که معمولاً از نواحی بدن که چربی‌های اضافی در آنجا انباشته شده مانند شکم استفاده می‌کنند؛ با استفاده از سوزن بسیار باریکی عمل لیپوساکشن را انجام می‌دهد. در این عمل، چربی مورد نیاز را با استفاده از این سوزن باریک از نواحی مورد نظر بدن استخراج می‌کند. این مرحله حساسیت خیلی زیادی دارد و به همین دلیل هم پزشک برای رسیدن به بهترین نتیجه تزریق چربی به صورت حتما باید ظرافت بسیار زیادی داشته باشد.

بعد از استخراج حجم مورد نیاز چربی نوبت به آماده ‌سازی آن برای تزریق می‌رسد. در این مرحله چربی‌ها را درون دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌دهند تا عملیات خالص ‌سازی انجام گیرد و مواد اضافه مانند خون، سلول‌های چربی معیوب و سایر مایعات از چربی جدا ‌شوند.

در مرحله آخر و تزریق چربی ، چربی‌های خالص‌سازی شده درون سرنگ‌های مخصوصی ریخته می‌شود. سپس پزشک با تکیه بر مهارت و تجربه خود آنها را در نواحی مورد نظر صورت که از قبل بیحس و استریل شده تزریق می‌کند.

تزریق چربی به صورت لاغر

کاربرد تزریق چربی برای پر شدن صورت

  1. آزمایش‌های تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل انجام دهید.
  2. دو هفته قبل از انجام تزریق از مصرف سیگار و مشروبات الکلی اجتناب کنید.
  3. دو هفته قبل از مصرف داروهای رقیق کننده خون که ممکن است خونریزی را تشدید کنند خودداری کنید.
  4. سعی کنید برای استراحت چند روزه برنامه ریزی نمایید.
  5. در روز تزریق از آرایش صورت و چشم و ناحیه ای که قرار است تزریق انجام گیرد خودداری کنید.
  6. آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک باید قبل از تزریق مصرف شود.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

عوارض پر شدن صورت با تزریق چربی

مانند انجام هر روش زیبایی و جوانسازی تزریق چربی نیز ممکن است عوارض داشته باشد اماعوارض جانبی قابل توجه در این عمل بسیار ناشایع است. همچنین در صورتی که تزریق چربی توسط پزشک با تجربه و با مهارت انجام شود احتمال بروز عوارض به صفر می رسد. بعضی از عوارض تزریق چربی شامل موارد زیر هستند:

هزینه چاق شدن صورت با تزریق چربی

هزینه تزریق چربی به عواملی مانند ناحیه تزریق، میزان چربی لازم برای تزریق، مهارت و تبحر پزشک ، امکانات کلینیک و منطقه جغرافیایی بستگی دارد.

نتیجه گیری

تزریق چربی به صورت لاغر و استخوانی یک روش عالی و موثر برای افزایش حجم صورت است. این روش بسیار ایمن، مؤثر و بدون واکنش‌های آلرژیک می‌باشد. تقویت صورت با استفاده از روش پیوند چربی، جوانی، حجم سالم و فرم طبیعی را بدون عمل جراحی و بدون عوارض به‌صورت شما بازمی‌گرداند و نتایج ماندگاری به دنبال دارد.

اگر شما نیز دارای صورتی لاغر هستید و یا مشکل از بین رفتن چربی در ناحیه صورت دارید، از تکنیک تزریق چربی به صورت استفاده کرده و دوباره زیبایی را به خود بازگردانید. بهتر است برای تزریق چربی به صورت حتماً با پزشک پوست مشورت کنید تا با در نظر گرفتن شرایط شما بهترین گزینه را برای درمان معرفی کند. کلیه این خدمات در مطب دکتر لادن ناظمی، با مهارت پزشک و تیم زبده درمان قابل اجرا می باشد .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن مطب : 32240913 - 031
موبایل مطب : 09336900224

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :