اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
مثل فصل ها زیبا باشیدارائه خدمات پوست
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق بوتاکس / مزوبوتاکس ؛ جدیدترین روش بوتاکس

مزوبوتاکس ؛ جدیدترین روش بوتاکس

بوتاکس در واقع سمی است که از یک میکروب به نام کلستریدیوم بوتولینوم تهیه شده است که در ایران به نام تجاری بوتاکس نامیده می شود. این سم می تواند روی اتصال عصب و عضله که باعث آزاد شدن ماده ای به نام استیل کولین است اثر بگذارد و آن ماده را غیر فعال کند که این روند باعث فلج موقت عضلات ارادی می شود. اکثر افراد فکر می کنند تزریق بوتاکس فقط برای رفع چین و چروک صورت به خصوص ناحیه اخم، پیشانی و دور چشم مورد استفاده قرار می گیرد. ولی مصرف بوتاکس خیلی بیشتر از این ها کاربرد دارد.

روشی به نام مزوبوتاکس ابداع شده است که بیشتر در افرادی کاربرد دارد که دوست ندارند بعداز تزریق بوتاکس چهره ی مصنوعی یا به بین دیگر ماسکه ای داشته باشند. خیلی از بازیگران از این روش استفاده می کنند چرا چهره شان حالت طبیعی داشته باشد و در عین طبیعی بودن جوانی صورت خود را حفظ کرده باشند. این روش به این صورت است بوتاکس را به روش خاصی رقیق و به صورت واحد های خیلی کوچک و نزدیک به هم روی کل پوست صورت تزریق می کنند. با این روش چهره خیلی شاداب و بدون چین و چروک خواهد شد، بدون اینکه حرکات صورتشان ماسکر و فیک باشد.

تزریق بوتاکس و مزوبوتاکس در اصفهان توسط دکتر لادن ناظمی با بررسی دقیق شرایط شما، و امکان دستیابی به بهترین نتایج انجام میشود. در صورت تمایل می‌توانید هم‌اکنون با شماره تلفنهای 32240913 - 031 و 09336900224 با ما تماس گرفته و با دریافت اطلاعات مورد نیاز، هماهنگی جلسه ملاقات را با مطب ایشان انجام دهید.

تفاوت بوتاکس و مزو بوتاکس در چیست؟

تفاوت مزوبوتاکس با بوتاکس در این است که تکنیک مزوبوتاکس باعث شل شدن فیبرهای سطحی عضله شده و نتیجه ای کاملاً طبیعی ایجاد می کند و در صاف کردن پیشانی و منافذ پوست بسیار موثر است. جوانسازی پوست با تکنیک مزوبوتاکس این مزیت را فراهم می کند که ماهیچه ها شکل طبیعی خود را حفظ می کنند و میزان بوتاکس کمتر از مقداری است که سبب فلج کردن کل عضله شود و حالت غیر عادی به وجود بیاورد.

مزوبوتاکس

تکنیک مزوبوتاکس به صورت تزریق هایی با سوزن های میکرو و ریز به داخل پوست انجام می شود و از توکسین onabotulinumtoxinA, Allergan برای تاثیر بر غدد چربی، غدد عرق و لایه سطحی عضلات صورت استفاده می شود. توکسین abobotulinumtoxinA, Medicis نیز که با نام تجاری دیسپورت شناخته می شود برای این تزریق مناسب است. درمان مزوبوتاکس با غلظت رقیق شده بوتاکس بیشتر از کاربردهای سنتی تزریق بوتاکس استفاده می شود و علت این تقاضای بیشتر درمان با تکنیک مزوبوتاکس بیمارانی هستند که جوان سازی با ظاهری طبیعی تر را انتخاب می کنند ، در مقابل نگاه منجمدی است که سموم بوتولینوم به طور سنتی می تواند ایجاد کند.

تزریق مزوبوتاکس باید به آرامی و به طور مساوی انجام شود و سپس مزوبوتاکس نتایج طبیعی و بدون فلج عضلانی شدید را فراهم می کند. در گذشته تزریق بوتاکس سنتی به پیشانی سبب بالا رفتن غیر طبیعی ابرو یا عدم توانایی فرد در حرکت دادن پیشانی و نشان دادن احساسات و حالات مختلف می شد ولی تفاوت مزوبوتاکس با بوتاکس در این است که چروک پیشانی محو می شود ولی فرد همچنان قادر به حرکت دادن پیشانی خود است.

در گذشته با تزریق بوتاکس به زیر چشم ها برای از بین بردن چروک زیر چشم، ممکن بود استراحت بیش از حد پیش بیاید که سبب بزرگ شدن کیسه های زیر چشم یا افتادگی آن ها می شود ولی تفاوت مزوبوتاکس با بوتاکس در این است که هیچ عوارض این چنینی ندارد و چروک های زیر چشم نیز به طور موثری کاهش می یابند. در مناطقی مثل گردن یا دکلته، مزوبوتاکس در پوست توزیع می شود و سبب صاف شدن چروک افقی گردن و ایجاد اثر لیفت خط فک می شود. گفته می شود اگر مزوبوتاکس بهتر از IPL عمل نکند، کمتر از آن هم تاثیر ندارد.

در نتیجه اثرات مورد توقع دلخواه مثل کاهش چین و چروک در هر دو روش به دست می آید ولی تفاوت مزوبوتاکس با بوتاکس چیست؟ تفاوت مزوبوتاکس با بوتاکس به عوارض کمتر مزوبوتاکس بر می گردد. هم چنین به علت کمتر بودن غلظت توکسین در روش مزوبوتاکس، ظاهر فرد طبیعی تر حفظ خواهد شد و حتی پس از تزریق نیز به آسانی می تواند صورت خود را حرکت دهد و واکنش های طبیعی ایجاد کند.

صفحه اینستاگرام دکتر لادن ناظمی

مزایای بوتاکس

بوتاکس یک سری مصارف درمانی دیگر از جمله کاهش تعریق زیر بغل، کف دست و کف پا دارد و به علاوه برای درمان سردردهای میگرنی هم قابل استفاده است. به غیر از موارد گفته شده برای لبخند های لثه ای هم تزریق بوتاکس می تواند نقش کاربردی داشته باشد. همین طور در علم نورولوژیک از بوتاکس برای یک سری درمان های خاص استفاده می کنند.

بوتاکس یک سری مصارف درمانی دیگر از جمله کاهش تعریق زیر بغل، کف دست و کف پا دارد و به علاوه برای درمان سردردهای میگرنی هم قابل استفاده است. به غیر از موارد گفته شده برای لبخند های لثه ای هم تزریق بوتاکس می تواند نقش کاربردی داشته باشد. همین طور در علم نورولوژیک از بوتاکس برای یک سری درمان های خاص استفاده می کنند.

مزایای مزوبوتاکس

مزیت مزوبوتاکس حفظ حالت طبیعی پوست صورت در عین از بین بردن چین و چروک هاست که موجب محبوبیت هر چه بیش تر این روش جوان سازی پوست می‌گردد.

با گسترش تزریق پرکننده‌ها، افراد سودجو انگیزه پیدا کردند تا بدون دانش، تجربه و مهارت کافی، اقدام به تزریق ژل نمایند. تزریق ژل در اصفهان نیز خدمتی است که فقط و فقط باید توسط پزشک انجام شود و این اقدام، در اماکنی مانند آرایشگاه‌ها و مراکز غیر مجاز سطح شهر، بر خلاف قاعده است و تخلف محسوب می‌شود. به همین جهت توصیه می‌شود؛ برای تزریق ژل یا فیلر به پزشکان پوست مراجعه کرده تا از عوارض غیر قابل پیش بینی این عمل جلوگیری نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن : 32240913 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا میکرونیدلینگ عوارض دارد؟آیا میکرونیدلینگ عوارض دارد؟

میکرو نیدلینگ یکی از شیوه های درمانی برای از بین بردن جای بسیاری از جراحت های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید که این شیوه به عنوان یکی از روش های درمان غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود که در سالیان دور به شکل دیگری با همین هدف جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار می گرفته است ... ادامه مطلب

نکات مهم در تزریق فیلر چانهنکات مهم در تزریق فیلر چانه

یکی از روشهای زیبایی نسبتاً متداول، تزریق فیلر به چانه است که جزو امن ترین راه‌ها برای دستیابی سریع و آسان به یک چانه برجسته‌تر و زیباتر می‌باشد ... ادامه مطلب

کانتورینگ یا زاویه سازی صورت با تزریق ژلکانتورینگ یا زاویه سازی صورت با تزریق ژل

کانتورینگ صورت روشی است که با انجام آن، سایه روشن‌های متناسب در چهره ایجاد می‌شود. این روش زیبا سازی صورت به شیوه های مختلفی اجرا می‌گردد که یکی از این شیوه ها، کانتورینگ صورت با تزریق ژل است ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر لادن ناظمی در سال 1387 تحصیلات خود را در رشته پزشکی به پایان رسانید و پس از آن با طی دوره های مختلفی در زمینه Aesthetic Medicine ( پزشکی زیبایی ) فعالیت خود را آغاز نمود .

وی دارنده گواهینامه بین المللی PRP و skin care از کانادا و دانشگاه تهران و عضو آکادمی زیبایی از آمریکا می باشد .

در حال حاضر با جدیدترین دستگاه های موجود در زمینه پوست مو و لیزر در حال ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465