اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
مثل فصل ها زیبا باشید

تزریق هیالورونیداز و هیالورونیک اسید

هیالورونیداز (hyaluronidase) آنزیمی است که 5 شکل مختلف آن در بدن انسان و نیز اشکال مختلفی از آن در برخی پستانداران دیگر بصورت طبیعی تولیدمی‌شود. این آنزیم در گذشته از پستاندارانی چون گاو و خوک استخراج میشد اما امروزه روش‌هایی بوجود آمده‌اند که این آنزیم‌ها را از آلبومین انسانی یا باکتری‌های مهندسی‌شده استخراج می‌کنند که خلوص بهتر و کیفیت بیشتری نیز دارند. عملکرد این آنزیم در بدن، تجزیه‌ی ملکول‌های هیالورونیک اسید است و نفوذپذیری بافت در نتیجه‌ی این شکست افزایش می‌یابد. اما کاربرد هیالورونیداز در پزشکی چیست؟

اقدامات زیبایی، افزایش حجم و جوانسازی پوست صورت و بدن توسط دکتر لادن ناظمی، با تکیه بر دانش و مهارت ایشان، و با مطلوب ترین نتایج انجام می‌شود. بهترین تزریق ژل بر پایه هیالورونیک اسید در اصفهان نیز از جمله اقداماتی است که می‌تواند با کمترین عوارض و ایجاد زیبایی طبیعی به وسیله ایشان صورت پذیرد. اگر مایل به بهره مندی از این خدمت می‌باشید؛ لطفا با شماره های 32240913 - 031 و 09336900224 تماس حاصل فرمایید.

کاربرد تزریق هیالورونیک اسید در پزشکی و پزشکی زیبایی

هیالورونیک اسید پلیمری است که بصورت گسترده‌ای در بافت‌های پیوندی، پوششی و عصبی انسان یافت می‌شود و نقش زیستی در تکثیر سلولی، مهاجرت سلولی، ترمیم پوست، التیام زخم و احتمالا ایجاد تومورهای بدخیم دارد. در پزشکی نیز در تزریق به زانو برای بهبود دردهای آرتروز، تولید محافظت‌کننده‌های پوستی، تولید اشک مصنوعی و... کاربرد دارد. یکی از کاربردهای رایج تزریق هیالورونیک اسید در پزشکی زیبایی، ساخت فیلرها یا پرکننده‌های پوستی بر پایه‌ی هیالورونیک اسید است که برای رفع چروک و خطوط پوستی استفاده‌می‌شود.

هیالورونیک اسید موجود در این فیلرها میتواند هزار برابر جرم خود، آب جذب کرده و در نتیجه باعث رفع فرورفتگی‌های ناحیه‌ی تزریق‌شده گردد. از این رو در پرکردن چروکیدگی استخوان گونه، چانه، خط فک، خط لبخند و سایر فرورفتگی‌ها و چروک‌های پوستی استفاده می‌شود.

کاربرد تزریق هیالورونیداز یا هیالاز در پزشکی زیبایی

آنزیم هیالورونیداز مسئول تجزیه هیالورونیک اسید است. اگر بر اثر خطای پزشکی، فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید بیش از اندازه تزریق شوند و شکل نامناسبی به خود بگیرند، در این صورت تمایل به از بین‌بردن فیلرهای پوستی است. با توجه به اینکه پایه‌ی فیلر مورد بحث، هیالورونیک اسید است، به راحتی می‌توان آن را با تزریق هیالورونیداز تجزیه کرد. همچنین ایجاد گره زیرپوستی پس از استفاده از فیلرها و حساسیت به فیلرها از سایر مشکلاتی هستند که برای رفع آن از تزریق هیالورونیداز (هیالاز) استفاده می‎شود.

باید توجه داشت که انواع مختلف فیلر پوستی وجود دارد که ممکن است پایه‌ی آن‌ها هیالورونیک اسید نباشد پس تزریق هیالورونیداز نمی‌تواند در تجزیه‌ی آن موثر باشد بنابراین استفاده از نظر متخصص در این زمینه ضروری است. همچنین چند روز اول پس از تزریق فیلر حاوی هیالورونیک اسید ممکن است تورم و قرمزی در پوست ایجاد شود که امری طبیعی است اما در صورتی که این تورم و قرمزی از بین نرفت، مراجعه به پزشک متخصص ضروری است.

مزایای تزریق هیالورونیک اسید

- تحریک تولید کلاژن
- افزایش حجم در محل تزریق
- کاهش میزان خطوط و چروکیدگی‌ها
- ماده‌ای طبیعی است که در بدن نیز موجود است بنابراین خطرات آن پایین است
- پایداری و دوام 6 ماه تا یک سال
- در صورت بروز مشکلات میتوان با هیالوریداز به راحتی آن را تجزیه کرد

تزریق هیالاز یا آنزیم حلال ژل در اصفهان

خطرات تزریق هیالورونیک اسید:

تاکنون خطری جدی از بابت تزریق هیالورونیک اسید گزارش نشده‌است. تنها در موارد نادر و محدودی پاسخ آلرژیک و حساسیت نسبت به هیالورونیک اسید گزارش شده‌است. همچنین در موارد زیر باید در مورد تزریق هیالورونیک اسید احتیاط کرد:

- زمان بارداری: احتمالا در دوران بارداری نیز تزریق هیالورونیک اسید بی‌خطر است، اگر چه هنوز به طور کامل در این مورد یقین وجود ندارد
- زمان شیردهی: احتمالا در زمان شیردهی تزریق هیالورونیک اسید بی‌خطر است، اما هنوز در مورد اینکه آیا پس از تزریق بر روی شیر تاثیر دارد یا نه تحقیقات کاملی صورت نگرفته‌است. بنابراین بهتر است در این دوران از استفاده از آن پرهیز کرد.
- در افراد مبتلا به اسکلرودرما: تزریق هیالورونیک اسید در این افراد می‌تواند وضعیت زخم‌ها را بدتر کند. افراد مبتلا به اسکلرودرما از تزریق هیالورونیک اسید اجتناب کنند.

چه مواردی را پس از تزریق هیالورونیک اسید باید رعایت کرد؟

- پس از تزریق هیالورونیک اسید مقداری یخ بر روی موضعی که تزریق صورت گرفته قرار دهید
- مقدار زیادی آب بنوشید
- حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق، از نوشیدن الکل خودداری کنید
- به مدت حداقل 3 روز از مصرف آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید.

در نهایت باید توجه داشت که تزریق هیالورونیک اسید به دلیل سازگاری با بدن و نادربودن عوارض، می‌تواند روشی مناسب برای رهایی از چروک و خطوط صورت باشد. از طرفی این روش، روشی موقت است و نیاز است تا هر چندماه یکبار تکرار شود. در صورت بروز خطا نیز می‌توان زیر نظر متخصص پوست از تزریق هیالوریداز برای رفع مشکل استفاده کرد که روشی سریعتر، بی‌خطر و کم دردسر است. با توجه به تمام این شرایط و این نکته که تمام این نکات باید توسط پزشک متخصص تشخیص و عملی شود می‌توان به روشی مناسب برای رهایی از چین و چروک پوست رسید.

اگر به دنبال راه حل مؤثر و غیرجراحی برای افزایش حجم، فرم دهی و رفع برخی از نشانه‌های پیری پوست هستید، اما در مورد یک واکنش جانبی احتمالی به پرکننده‌های پوستی دیگر نگران می‌باشید، تزریق چربی ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که شما به دنبال آن می‌گردید!


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن مطب : 32240913 - 031
موبایل مطب : 09336900224

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
روشهای جدید لیزری در درمان ملاسما (لک های پوست صورت)روشهای جدید لیزری در درمان ملاسما (لک های پوست صورت)

ملاسما یا همان لکه‌هایی با طیف رنگی خاکستری - قهوه‌ای بر روی صورت يکي از مشکلات رایج پوستی است که غالباً گونه‌ها، پل بيني، پيشاني، چانه و بالای لب بالایی را درگیر می‌کند. با این وجود لک‌های پوستی که رنگ تیره‌تری دارند؛ معمولاً روی گونه‌ها ظاهر می‌شوند ... ادامه مطلب

کاربرد و مزایای پلاسما فرکشنالکاربرد و مزایای پلاسما فرکشنال

پلاسما فرکشنال یک روش جوانسازی پوست است که برای درمان هدفمند نواحی مشکل‌دار، جای زخم و جوش، کاهش چین‌وچروک‌های ریز و عمیق، ایجاد علائم کششی و تحریک پوست به تولید کلاژن و الاستین به‌منظور بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، یکسان‌سازی رنگ پوست و تحریک بافت‌های پیوندی، استفاده می‌شود ... ادامه مطلب

جوانسازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل یا فیلرجوانسازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل یا فیلر

با بالا رفتن سن ظاهر دست‌ها هم تغییر می‌کند. پوست دست جمع شده، چروک می‌خورد و عروق دست، تاندونها و استخوانها بیش از پیش قابل ملاحظه می‌گردند. با تزریق فیلر به دست‌ها می‌توان به پوست پشت دست حجم داد و دستها را جوان تر از قبل نمود. نتایج این درمان معمولاً تا شش ماه ماندگاری دارد ... ادامه مطلب